Bezinwazyjny lifting twarzy

Nici PDO to najlepsze stymulatory tworzenia nowego kolagenu - w trakcie rozpuszczania pobudzają fibroblasty, które odpowiedzialne są za jego produkcję. W efekcie dochodzi do zagęszczenia skóry, która staje się rozświetlona i gładsza.

 

Nici te stosuje się do liftingu całej twarzy - dzięki nim możemy np. zniwelować zmarszczki, podnieść kąciki ust, wymodelować kąt żuchwy, a także użyć ich do korekty zmarszczek na czole.

Zabieg ten ma wiele zalet, przede wszystkim nie powoduje blizn oraz poprawia rysy twarzy.

Nici PDO wymyślono w Korei, jednak bardzo szybko stały się popularne w całej Europie. Są z powodzeniem stosowane również w chirurgii ogólnej czy ginekologii.

Opis zabiegu

Przed zabiegiem Pacjent znieczulany jest środkiem znieczulającym - Lignocainą. Zabieg ten wykonywany jest wysoce wyspecjalizowaną igłą bądź kaniulą i polega na wprowadzeniu do skóry twarzy nici poprzez pojedyncze nakłucia. Zabieg trwa około od 20 do 40 minut.

Nici PDO

Nici są całkowicie wchłanialne

Szybki, bezbolesny i bezinwazyjny zabieg

Brak nacięć i blizn

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy wykonać zabieg?


- Utrata elastyczności skóry
- Zmarszczki palacza wokół ust
- Wiotkość skóry szyi i dekoltu
- Linie marionetki
- Unoszenie kącika ust
- Wiotka skóra, która wymaga zagęszczenia
Kiedy nie wykonywać zabiegu?


- Ciąża i karmienie piersią
- Choroba nowotworowa
- Choroby autoimmunologiczne
- Stan zapalny skóry
Objawy niepożądane


- Delikatny obrzęk
- Zaczerwienienie
- Krwiaczki w miejscu wkłucia
Czy zabieg jest bolesny?


Nie. 20 minut przed zabiegiem skóra znieczulana jest kremem znieczulającym. W przypadku wprowadzenia nici na kaniuli, miejsca wprowadzania są znieczulane iniekcyjnie – miejscowo.
Jak szybko zobaczę efekty?


Pierwsze (niewielkie) rezultaty widoczne są niemal od razu po zabiegu. Po 2 - 3 tygodniach zaczyna się proces tworzenia kolagenu i elastyny, który trwa przez mniej więcej 8 - 9 miesięcy. Całkowity efekt widoczny jest po około 3 miesiącach.
Jak długo utrzymają się efekty?


Efekt utrzymuje się od 1,5 roku do 2 lat.
Cena


Od 150 zł do 200 zł za nić.
Zalecenia pozabiegowe


- Bezpośrednio po zabiegu można stosować zimne okłady. - Przez pierwsze 6 - 8 godzin należy unikać dotykania miejsc pozabiegowych. Po tym czasie można nałożyć makijaż. - Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy unikać saun, solarium, opalania się. - W ciągu dwóch tygodni po zabiegu zaleca się do powstrzymywania się od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masażu.

Bezpłatne konsultacje

Umów się na bezpłatne konsultacje.

Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni zabieg z użyciem nici PDO. To nic nie kosztuje.