8 mitów liposukcji

Aktualizacja: 23 maj 2019

Liposukcja jest bardzo popularną metodą pozbycia się zbędnych kilogramów. Jak podaje Amerykańskie Towarzystwo Estetycznej Chirurgii Plastycznej, zabieg ten był w 2006 r. najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej (ponad 406 000 pacjentów).


Mimo ogromnej popularności, wciąż pozostaje owiana pewną tajemnicą i wątpliwościami. Kusi szybkim pozbyciem się tkanki tłuszczowej – bez ćwiczeń i rygorystycznych diet, ale czy jest w pełni bezpieczna?


W tym artykule mam nadzieję raz na zawsze rozwiać wszelkie niedopowiedzenia.MIT 1.

Liposukcja to jedynie skalpel


Rozróżniamy dwa rodzaje liposukcji:

a) bezinwazyjna (tzw. liposukcja bez skalpela)

b) inwazyjna


Liposukcja bezinwazyjna- musisz wiedzieć, że tą metodą nigdy tak do końca nie pozbędziesz się zbędnych kilogramów.


Należy też pamiętać, że preparaty rozbijające tkankę tłuszczową są metabolizowane przez wątrobę i wydalane przez nerki, co doprowadza do ich obciążenia. Musisz więc bezwzględnie kontrolować swoje parametry wątrobowe i nerkowe, co dodatkowo obciąży Twój budżet i czas. Powinnaś również wiedzieć, że aby uzyskać zadowalający Cię efekt, nie wystarczy jeden zabieg – musisz ponawiać go minimum co 2 tygodnie (minimum 4 razy). Wszystko zależy od tego, jaki efekt będzie dla Ciebie zadowalający.


Liposukcja inwazyjna- w klinice Prestige wykorzystujemy system N.I.L, który uważany jest obecnie za jeden z najbezpieczniejszych w tego typu zabiegach. Za jego pomocą jesteś w stanie  pozbyć się zbędnych kilogramów, nie obciążając tak organizmu – wykonywany jest zaledwie jeden zabieg.

Podczas tego jednego zabiegu jesteś w stanie pozbyć się od 3,5 do 5-6 litrów tłuszczu.

Co bardzo istotne, przy zastosowaniu odpowiednich kaniul, jak i głowicy pracującej na zasadzie wibracji i ruchów rotacyjnych, lekarz jest w stanie również wymodelować odpowiednie partie mięśni.

Dzięki tej metodzie i oraz przy stosowaniu zbilansowanej diety i prowadzeniu zdrowego trybu życia, jesteś w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej raz na zawsze.
MIT 2

Przy liposukcji zawsze stosowana jest pełna narkoza.


Nie.

Nawet do zabiegów inwazyjnych, możemy zastosować znieczulenie miejscowe, ostrzykując skórę jedynie w miejscu cięć, przez które wprowadzamy cienkie kaniule.

Stosując znieczulenie miejscowe nie obciążamy serca ani układu krążenia. Hospitalizacja nie jest potrzebna, gdyż Pacjent bardzo szybko regeneruje się po zabiegu - jeszcze w ten sam dzień wychodzi do domu.MIT 3

Odessanego tłuszczu nie można już ponownie wykorzystać.


Nie.


Odessany tłuszcz może mieć dla Ciebie znaczne korzyści. Wiele osób wraz z wiekiem zaczyna zauważać niedoskonałości swojego ciała – czy to dotyczące twarzy, czy np. piersi.


Dzięki liposukcji inwazyjnej można wykorzystać Twój własny tłuszcz, gdyż pozyskujemy go w stanie nienaruszonym. Po jego odpowiednim odwirowaniu możemy wykonać tzw. lipotransfer, czyli zabieg polegający na wykorzystaniu tłuszczu po liposukcji do zniwelowania niedoskonałości. Dzięki temu Twoje usta czy policzki będą wyglądały jak sprzed kilku lat, a piersi znów nabiorą odpowiednich kształtów.

Ważne – przy liposukcji bez skalpela, nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć, ponieważ podczas tych zabiegów tkanka tłuszczona ulega uszkodzeniu. Tak więc jeśli myślisz o ponownym wykorzystaniu własnego tłuszczu, musisz zwrócić uwagę na metody inwazyjne.

MIT 4

Liposukcja jest dla wszystkich.


Nie.


Przede wszystkim, każdy powinien znać swój wskaźnik BMI (Body Mass Index) – jest to wskaźnik masy ciała wykorzystywany m.in. do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób.

Obliczamy go dzieląc masę ciała w kilogramach przez wzrost do kwadratu w metrach.

Jeśli np. masz 170 cm wzrostu i ważysz 60 kg, musisz wykonać następujące działanie [60/(1,7)2]. W tym przykładzie wskaźnik BMI wynosi 20,8.


Zakresy BMI:

<16 – wygłodzenie

16 – 16,99 – wychudzenie

17 – 18,49 – niedowaga

18,5 – 24,99 – wartość prawidłowa

25 – 29,99 – nadwaga

30 – 34,99 – I stopień otyłości

35 - 39,99 – II stopień otyłości

powyżej 40 – otyłość skrajna


Jeśli chodzi o pacjentów z I stopniem otyłości, to do zabiegu mogą oni przystąpić, gdy stracą co najmniej 5 - 7 kg. Skóra u takiego pacjenta jest zbyt rozciągnięta i zabieg nie przyniósłby w pełni zadowalającego rezultatu.


Jest to bardzo ważne, niestety nie wszystkie kliniki zwracają na to uwagę i mówią otwarcie o tym Pacjentowi.


Zabieg liposukcji nie jest przeznaczony dla Pacjentów z otyłością II stopnia oraz skrajną otyłością.

Przeciwskazaniem bezwzględnym do zabiegu są również kobiety w ciąży, kobiety karmiące, Pacjenci z zaburzeniami układu krzepnięcia, chorobami nowotworowymi oraz chorobami tkanki łącznej.MIT 5

Liposukcja jest tylko dla kobiet.


Nie.


Wielu mężczyzn nie mówi o swojej wstydliwej chorobie, jaką jest ginekomastia, czyli zbyt duży rozrost tkanki gruczołowej włóknistej i tłuszczowej.

Dzięki metodzie liposukcji inwazyjnej (system N.I.L) jesteśmy w stanie takim pacjentom pomóc rozwiązując ich dolegliwość.MIT 6

Liposukcję wykonuje się tylko na brzuch.


Nie.


Zabieg liposukcji możemy stosować na różne partie ciała: brzuch, łydki, uda, kolana, pośladki, piersi, kark oraz plecy.


MIT 7

Dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu


Nie.


Niestety drogie Panie (sądzę, że jest to najważniejszy aspekt głównie dla kobiet), trzeba powiedzieć sobie wprost – w żadnej z metod, cellulit nie zniknie.

Jest to przypadłość dotycząca stanu skóry, a nie tkanki tłuszczowej. Cellulit jest wynikiem uszkodzenia skóry właściwej oraz tkanki łącznej. Dochodzi również do zwężenia naczyń krwionośnych i zaburzeń metabolizmu w tkance podskórnej.

Chociażby z w/w przyczyn, poprzez pozbycie się tkanki tłuszczowej NIE pozbędziemy się cellulitu.MIT 8

Po zabiegu liposukcji od razu będę chudsza.


Nie.


Oczekiwany efekt osiągniesz dopiero po 60 – 70 dniach.


Po zabiegu skóra będzie opuchnięta i obrzęknięta, a także mogą występować nierówności, które utrzymują się nawet do 3 tygodni. Pamiętaj, że to wszystko minie, a Ty będziesz mogła cieszyć się wspaniałą sylwetką.


Dodatkowo, po zabiegu liposukcji konieczne jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego. Przez pierwsze 7 dni po zabiegu konieczne jest noszenie go cały czas (również w nocy). Przez kolejne 30 dni zakłada je się tylko na dzień (do snu można zdjąć). Natomiast my rekomendujemy, aby pacjenci nosili takie ubranie nawet do 3 miesięcy.


ZWRÓĆ UWAGĘ: przed zabiegiem lub w trakcie konsultacji spytaj, czy ubranie takie jest wliczone w cenę zabiegu (w klinice PRESTIGE jest). Może okazać się, że dodatkowo musisz za nie zapłacić – w zależności od modelu i partii ciała może wynieść nawet 250 zł.

Zachęcamy do kontaktu i darmowych konsultacji w klinice Prestige, na których dokładnie opowiem o zabiegu i jego możliwościach.
37 wyświetlenia

© 2013-2019 Klinika Medycyny Estetycznej i zabiegowej "PRESTIGE"

Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO. Dowiedz się więcej i sprawdź naszą Politykę Prywatności.

 

Wykonanie: Adam Bakalarz - Nowoczesny Marketing