Chirurgiczna plastyka powiek - najczęstsze obiekcje

Blefaroplastyka (blepharoplastyka) to chirurgiczna plastyka powieki górnej i dolnej, polegająca na usunięciu z nich nadmiaru skóry oraz tzw. przepuklin tłuszczowych (tłuszczu).


Jeśli borykasz się z problemem:

* opadających powiek,

* utraty elastyczności,

* skóra stała się obwisła i pomarszczona,

* worków pod oczami,

* wiecznie zmęczonego wyglądu, a przez to wyglądasz na dużo starszą niż w rzeczywistości,

... to ten zabieg jest dla Ciebie.


Dzięki chirurgicznej plastyce powiek, pozbędziesz się raz na zawsze zmory każdej kobiety - niewidocznego makijażu przez nadmiar skóry na powiece. Twoja twarz nie będzie wyglądała na zmęczoną, worki pod oczami znikną, skóra stanie się jędrna, a Ty będziesz wyglądała o kilka lat młodziej - u niektórych Pacjentów poprawia się również widzenie.


Jest to zabieg bardzo efektywny, ponieważ efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się przez całe życie.


Z pewnością każdy kto zastanawiał się nad zabiegiem plastyki powiekmiał wiele wątpliwości - to oczywiste. Chciałabym w tym artykule odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania i rozwiać pewne kwestie.


Bardzo często słyszę od Pacjentów:


- jak długi jest okres rekonwalescencji?

- czy efekt jest widoczny od razu?

- czy po zabiegu nie będzie niedomykalności powiek?

- czy zabieg jest bolesny?

- co jak otworzę powieki podczas zabiegu?


Rozprawmy się więc z tymi obiekcjami.
Jak długi jest okres rekonwalescencji po plastyce powiek?


Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każdy organizm jest inny. Skóra wokół oczu jest bardzo elastyczna, a poprzez ruchy mięśnia okrężnego oka zmienia swoje napięcie i położenie, dlatego też okres ten jest inny u każdego z pacjentów.


FAKT: po zabiegu plastyki powiek górnych okres rekonwalescencji jest krótszy niż po plastyce powiek dolnych.


Uśredniając, okres rekonwalescencji po zabiegu plastyki powiek górnych wynosi około miesiąca, natomiast jeśli chodzi o plastykę powiek dolnych od 3, nawet do 6 miesięcy.


WAŻNE: w ciągu pierwszych dni po zabiegu, nie wolno doprowadzić do zakażenia miejsc, które były poddane zabiegowi. Należy również stosować krople nawilżające.

Bardzo często po zabiegu mogą pojawić się obrzęki (należy wtedy stosować zimne okłady) oraz krwiaki (na które zalecam maść arnikową).


FAKT: po zabiegu plastyki powiek górnych obrzęki i krwiaki mogą również pojawić się na powiece dolnej.Czy efekt blefaroplastyki jest widoczny od razu?


Tak, efekt plastyki powiek jest widoczny od razu, ponieważ chirurgicznie usuwamy nadmiar skóry oraz tłuszczu.

Czy po zabiegu nie będzie niedomykalności powiek?


Wszystko zależy od ilości wyciętej skóry na powiece - by tego uniknąć, lekarz powinien przed zabiegiem dokładnie naszkicować na powiece obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, a następnie odpowiednim chwytem (za pomocą pęsety) sprawdzić, czy na pewno został wyznaczony prawidłowo (linia źrenic nie powinna unosić się do góry). Jeśli wyżej wymienione procedury zostaną zachowane i wykonane z należytą starannością, w zasadzie nie ma obawy o niedomykalność powiek.Czy zabieg korekcji powiek jest bolesny?


Nie. Sam zabieg nie jest zabiegiem bolesnym. Jedynie podczas podawania znieczulenia odczuwalne jest delikatne rozpieranie i szczypanie. Jeśli przy zabiegu wykonujemy również usunięcie przepuklin tłuszczowych, może być odczuwalny delikatny ucisk na gałkę oczną. To jedyne nieprzyjemności bólowe, jakie są odczuwalne.Co jak otworzę powieki podczas zabiegu?


Dzięki znieczuleniu powieka staje się bardzo ciężka i Pacjent nie jest wstanie podnieść jej podczas zabiegu.


Zapraszam na bezpłatne konsultacje - zadzwoń już teraz i umów się: 502 - 028 - 164‬
Ostatnie posty
Bądź na bieżąco
  • Facebook Klinika Prestige
  • Instagram Klinika Prestige
Wyszukaj wg tagów

Bezpłatne konsultacje

Umów się na bezpłatne konsultacje.

Dobierzemy odpowiednie dla Ciebie zabiegi. To nic nie kosztuje.